Najczęście zadawane pytania

Czy moglibyśmy otrzymać od Państwa informację na temat farb jakie są dostępne w sklepie? Dokładnie prosilibyśmy o informację:

1) skład;

Na bazie naturalnych składników: złotego prosa, liści oliwy z oliwek, prowit. B5, biotyny, wyciągów z brzozy i winorośli oraz soku z bio-pokrzywy.

BEZ AMONIAKU, PDP, PARABENÓW, PARAFINY, SILIKONÓW, REZORYCYNY I METALI CIĘŻKICH 

 2) czy można ich używać kilkukrotnie czy trzeba ją zużyć w całości? 

Można użyć kilkukrotnie - farba ma datę przydatności 3m od otwarcia. Można ją więc podzielić na porcje (na tubce i butelce jest miarka by te porcje odmierzyć) Wiele kobiet z fryzurą do ucha, może użyć farbę na 2 farbowania, wtedy jej koszt znacznie maleje i dobra, roślinna farba kosztuje 30zł za jednorazowa koloryzację. 

3) czy pokrywają siwe włosy?

Tak farba pokrywa siwe włosy przy jednej do max dwóch koloryzacji. Często pierwsze farbowanie włosów jest bazowym -  nakładamy Sanotint na włosy wcześniej farbowane (chemią, henna) dlatego druga koloryzacja Sanotint jest tą docelową, "perfekcyjną" 

4)  jak często mogą być stosowane?

rducent rekomenduje powtarzać koloryzację co 6-7 tygodni, czyli wtedy kiedy pojawia sie odrost.  Z doświadczenia wiemy, że kobiety farbują się raz w miesiącu, by odświeżyć kolor i zakryć  odrosty. 

*Mamy takie klientki które farbują się co 3 tygodnia, bo lubią efekt po farbowaniu ( gęstsze, bardziej mięsiste włosy, pieknie błyszcące, a wiedzą że częsta koloryzacja  zdrową farbą im nie szkodzi) 

6) Czy można farbować włosy wcześniej już farbowane? Czy należy wcześniej dokonać dekoloryzacji koloru czy można farbować od razu?

Można farbować włosy wcześniej farbowane inną farbą np. fryzjerską - najlepiej odczekać 2 tygodnie miedzy koloryzacją i dopiero nałożyć Sanotint.

Można też farbować włosy wczesniej farbowane henna - ale ten czas miedzy farbowaniami musi byc dłuższy, 4 tygodnie i dopiero nałożyć Sanotint. 

Nie trzeba dekoloryzować włosów, ale warto je myć oczyszczającymi szamponami z Sanotint np. Olio Lavante - by wypłukać porządnie pozostałości po porzedniej koloryzacji.

7) Jak działa rozjaśniacz Sanotint, czy można po nim od razu farbować czy trzeba odczekać określony czas przed przystąpieniem do farbowania?

Rozjasniacz odbarnia włosy o 2-3 tony, nakładamy go na włosy suche/brudne po około 30 min ( choć czas ten jest indywidualny, zalezy on od struktury włosa, od koloru jaki mamy wyjściowo i jaki chcemy uzyskać) włosy są jasne, w kolorze ciepłego, słomkowego blondu. 

Zmywamy rozjaśniacz szamponem z włosów i od razu mozemy przystąpić do koloryzacji czyli nałożyć dowolny kolor farby na włosy. 

Czyli w ciągu 1h ( 30min rozjaśniacz, około 30 min farba) możemy z brunetek stać się blondynkami.